o nas

 

FIDDES LOGO23Od  2007 roku  jesteśmy  wyłącznym  dystrybutorem produktów  brytyjskiej firmy  Fiddes & Son. Stuletnie doświadczenie firmy Fiddes® w produkcji najwyższej jakości środków do pielęgnacji i ochrony drewna zaowocowało stworzeniem szerokiej gamy produktów. Swą ofertę firma kieruje do tych, którzy zajmują się zarówno zawodowo, jak też amatorsko pracą z drewnem i pragną korzystać z bezkompromisowej jakości środków opartych na tradycyjnych recepturach.
Woski i olejowoski do drewna firmy Fiddes® uchodzą za jedne z najlepszych na rynku i cieszą się już od wielu lat dużą popularnością zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w całej Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Australii.
Nasze portfolio uzupełniają antyczne i rustykalne okucia do mebli, farby kredowe oraz narzędzia i akcesoria służące do szeroko rozumianej pracy z drewnem. A skąd nasza nazwa? Inspiracją było tzw. drzewo poziomkowe, czyli Pacific madrona (Arbutus menziesii) o przepięknej czerwonawej korze (cyt. za www.wikipedia.org).
 
W ofercie firmy znajdą Państwo:

 

Zamówienia naszych produktów można dokonywać poprzez

  • sklep internetowy madrona.pl
  • telefonicznie pod numer 691332146 oraz 627851101 od poniedziałku do piątku w godz. 08:30 -16:30
  • zapraszamy również do naszego sklepu w Sycowie przy ul. Kępińskiej 31 codziennie od poniedziałku do piątku w godz.08:30-16:30 oraz w soboty w godz.10:00-12:00
 
zabytkowy VanZarówno tworzenie mebli, jak też ich uszlachetnianie sięga początków cywilizacji. Meble od zarania dziejów poza funkcją użytkową służyły również estetyzacji przestrzeni mieszkalnej czy sakralnej. Niezależnie od tego, czy są to staroegipskie krzesła, barokowe skrzynie posażne czy oszczędne w formie meble skandynawskie, ich kształt, forma, wykończenie odzwierciedlają zmysł estetyczny, charakter oraz status użytkownika.
Wysoka wartość mebli zrodziła potrzebę ich ochrony i pielęgnacji. Już w starożytności drewno uszlachetniano naturalnymi olejami  i woskami. Rozkwit meblarstwa w Europie i Azji spowodował też stosowanie z czasem takich środków  ochrony i pielęgnacji jak politury, werniksy czy laki. Autorzy podręczników meblarskich z XVIII czy XIX w.  zdradzali sekrety prawidłowego pokrycia mebla, który niejednokrotnie otrzymywał kilkaset warstw politury, a okres jego wykończenia trwał  kilka miesięcy.

Industrializacja branży drzewnej pozwoliła z jednej strony na zwiększenie dostępności mebli, z drugiej jednak często pozbawiła te meble indywidualizmu, szlachetności i jakości. Dlatego też mimo silnej walki cenowej w branży drzewnej wciąż istnieją  fabryki czy rzemieślnicy, którzy korzystają z najwyższej jakości materiałów, tworząc niepowtarzalne, wysokogatunkowe produkty dla odbiorców pragnących obcować z pięknymi przedmiotami ukazującymi naturalną urodę i fakturę drewna.      trade street
Fiddes® swą ofertę kieruje do tych właśnie miłośników drewna. Produkty firmy opierają się na tradycyjnych recepturach, mających za zadanie stworzenie ochrony drewna przy absolutnej dbałości o zachowanie naturalnego jego wyglądu i przy użyciu najlepszych, naturalnych i pozyskiwanych w zrównoważony sposób surowców.