Blog

Jak i czym można malować meble?

Zdarza się, że dotychczasowy wygląd mebli przestaje nam się podobać. Na szczęście nie oznacza to od razu konieczności wymiany całego umeblowania na nowe egzemplarze. Okazuje się, że można zmienić ich kolor nie tylko sprawnie, ale także niewielkim kosztem. Zobacz, w jaki sposób możesz pomalować swoje meble oraz jakie środki w tym celu wybrać.

Czytaj więcej...

Kiedy warto postawić na podłogę olejowaną?

Nie ulega wątpliwości, że metoda uszlachetniania parkietu powinna być dostosowana do specyfiki danego pomieszczenia. Pod uwagę należy wziąć wiele istotnych czynników, aby dokonane upiększenie okazało się jak najbardziej efektywne i długotrwałe. Czy wiesz, kiedy warto postawić na podłogę olejowaną?

Czytaj więcej...

W jaki sposób przygotować powierzchnię drewnianą do olejowania?

Olejowanie to jedna z najchętniej wybieranych metod uszlachetniania drewna. Nic dziwnego! Ten niepozorny zabieg potrafi diametralnie odmienić walory estetyczne danej powierzchni, jednocześnie zwiększając jej wytrzymałość. Warto jednak pamiętać, że aby olejowanie było skuteczne, należy wcześniej odpowiednio przygotować wybrany wyrób.

Czytaj więcej...

Jakie barwniki pomagają podkreślić wzór drewna?

Nie ma dwóch takich samych wyrobów drewnianych, ponieważ każdy kawałek drewna posiada unikatowe usłojenie. W tym znaczeniu można przyrównać je do linii papilarnych na palcach człowieka. Z biegiem czasu może zdarzyć się jednak tak, że słoje zaczną stawać się coraz mniej widoczne. Co zrobić, aby je nie tylko podtrzymać, ale także uwydatnić?

Czytaj więcej...

Jak przebiega proces olejowania podłogi?

Naturalne drewno to wyjątkowy materiał, który dodaje wnętrzom przytulności. Ze względu na jego różnorodność, może posłużyć do stworzenia podłóg w najróżniejszych stylach czy barwach. Mimo że jest to bardzo trwały surowiec, to jednocześnie posiada właściwości higroskopijne. Oznacza to, że każdy parkiet będzie wymagał odpowiedniego zabezpieczenia.

Czytaj więcej...

Czym są bejce?

Istnieje mnóstwo sposobów na uszlachetnianie drewna. Każdy z nich oferuje inny efekt kolorystyczny oraz wizualny. Niektóre preparaty służą jedynie do zmiany kolorystyki, inne natomiast również do jego zabezpieczania.

Czytaj więcej...

Jakie cechy posiada drewno olejowane?

Drewno jest jednym z najchętniej używanych materiałów naturalnych. Cechuje się bardzo dużą trwałością, jednak nigdy nie należy pozostawiać go bez odpowiedniego zabezpieczenia. Wyroby stolarskie zawsze muszą być odpowiednio uszlachetnione, aby jak najdłużej zachowały swoje naturalne piękno.

Czytaj więcej...

Jakimi metodami można uszlachetnić drewno?

Drewno jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do wykańczania oraz aranżacji wnętrz. Stosuje się je przede wszystkim do produkcji mebli oraz podłóg. Popularność tego materiału wynika głównie z jego niezawodnej trwałości oraz urzekającej estetyki, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Czytaj więcej...

Jak można zmienić kolor parkietu?

Barwa podłogi jest niejako bazą całego wystroju pomieszczenia. Czasami zdarza się jednak, że nachodzi nas chęć na zmiany w domu. Wówczas pierwszą myślą jest oczywiście remont. Wymiana całego parkietu jest bardzo kosztowna, a przede wszystkim czasochłonna i problematyczna. Dobrym pomysłem może okazać się zmiana jego koloru!

Czytaj więcej...