Blog

Jak wykonać olejowanie blatu?

Olejowanie jest jednym z najważniejszych etapów pielęgnacji drewnianych blatów. Dzięki temu zabiegowi powierzchnie stają się bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci oraz wysokich temperatur. Olejowanie pozwala także podkreślić naturalne piękno drewna i nadać mu głębię koloru. Jak prawidłowo nanieść olej na blat? Jak dobrać właściwy preparat? O tym przeczytasz w naszym dzisiejszym artykule.

Czytaj więcej...

Jaki wybrać lakier do drewnianego blatu?

Drewniane blaty są domeną wielu stylów. Świetnie odnajdują się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych kuchniach. Drewno ociepla przestrzeń i podkreśla przywiązanie do natury. Wbrew pozorom jest też trwałe, niemniej wymaga cyklicznej konserwacji lub zastosowania środków o doskonałej odporności. Dobrze jest je odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem różnych czynników, takich jak wilgoć czy wysokie temperatury. W tym celu powierzchnię drewnianego blatu warto polakierować lub zastosować wysokiej klasy twardy olejowosk. Rynek obfituje w różnorodne preparaty, dlatego wybór najodpowiedniejszego lakieru wcale nie jest prosty. Czym się kierować przy jego zakupie?

Czytaj więcej...

Jakie zalety mają woski naturalne?

Nie da się nie zauważyć, że świadomość ekologiczna społeczeństwa wzrasta z roku na rok. Ludzie poszukują lepszych alternatyw najróżniejszych produktów, które będą bezpieczne lub neutralne dla środowiska. Z tego względu niemałą popularnością cieszą się obecnie woski naturalne. Czy wiesz, jakie są ich najważniejsze zalety i dlaczego warto zdecydować się na uszlachetnianie drewna tym preparatem?

Czytaj więcej...

W jaki sposób odświeżyć blaty meblowe?

Nie jest niczym zaskakującym, że powierzchnie mebli zużywają się wraz z upływem czasu. Wpływa na to mnóstwo czynników zewnętrznych, takich jak na przykład uszkodzenia mechaniczne czy wzmożona eksploatacja. Dotyczy to przede wszystkim blatów roboczych oraz powierzchni stołów. W przypadku mebli drewnianych nie zawsze jednak konieczna okaże się ich wymiana, a dzięki odpowiedniej konserwacji mogą one jednak cieszyć nas długie lata. Niekiedy wystarczy odrobina wolnego czasu, dobry produkt, a mebel zyska drugie życie i nadal będzie mógł cieszyć swoim pięknem. Czy wiesz, jak to zrobić?

Czytaj więcej...

Jak stosować woski do drewna?

Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne przeprowadzenie uszlachetniania drewna, pamiętaj, aby wykonać to zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Niepoprawna realizacja całego procesu może przynieść bowiem efekt odwrotny od zamierzonego, a tym samym może zupełnie nie spełnić Twoich oczekiwań. Dziś opowiemy Ci, w jaki sposób stosować woski do drewna, aby uzyskać piękny i długotrwały efekt.

Czytaj więcej...

Czym charakteryzują się olejowoski?

Środków do uszlachetniania drewna jest bardzo dużo. Każdy z nich oferuje inny efekt końcowy, a także w inny sposób oddziałuje na drewno. Warto więc wcześniej zapoznać się z podstawowymi cechami każdego z nich. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę popularnych obecnie olejowosków. Sprawdź, czy jest to produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Czytaj więcej...

Jakie zadanie pełnią farby kredowe w stylizacji mebli?

Do stylizacji mebli konieczne jest wykorzystanie odpowiednich preparatów. Na rynku dostępnych ich jest tak wiele, że czasami trudno podjąć sprawną decyzję. Dzisiaj opowiemy Ci o produkcie, który od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród miłośników upiększania drewna. Czy wiesz, jak wykorzystać potencjał farby kredowej i za co jest tak lubiana?

Czytaj więcej...

Jak i czym można malować meble?

Zdarza się, że dotychczasowy wygląd mebli przestaje nam się podobać. Na szczęście nie oznacza to od razu konieczności wymiany całego umeblowania na nowe egzemplarze. Okazuje się, że można zmienić ich kolor nie tylko sprawnie, ale także niewielkim kosztem. Zobacz, w jaki sposób możesz pomalować swoje meble oraz jakie środki w tym celu wybrać.

Czytaj więcej...

Kiedy warto postawić na podłogę olejowaną?

Nie ulega wątpliwości, że metoda uszlachetniania parkietu powinna być dostosowana do specyfiki danego pomieszczenia. Pod uwagę należy wziąć wiele istotnych czynników, aby dokonane upiększenie okazało się jak najbardziej efektywne i długotrwałe. Czy wiesz, kiedy warto postawić na podłogę olejowaną?

Czytaj więcej...