Farba kredowa 1kg

Cena: 82,00 zł
Wybierz wariant
Zapytaj o produkt »

O produkcie

Farby kredowe Vittorino to produkt polecany do stylizacji i malowania mebli, a przeznaczony jest do malowania powierzchni chłonnych jak i gładkich (drewno, płyta MDF, metal, plastik, ściany, podłogi, donice gliniane, wiklina).

Farby spełniają europejską normę En 71-3. Oznacza to, że wykazują bardzo niską zawartość substancji lotnych LOC i są bezpieczne dla dzieci.

Kolorystyka

Kolorystyka:
1. Vintage
2. Płatki śniegu
3. Bawełna
4. Poranna mgła
5. Kamienna grota
6. Szary świt
7. Pogodne niebo
8. Świeża mięta
9. Zielony groszek
10. Kwaśna cytryna
11. Vanilia
12. Oliwny gaj
13. Caffe latte
14. Pudrowy róż
15. Lawendowe pole
16. Mleczna czekolada
17. Sprany jeans
18. Turkusowe jeziorko
19. Szmaragdowa kolia
20. Grafitowy ołówek
21. Różowa poświata
22. Petrygo
23. Cyklamen
24. Gorzka czekolada
25. Zielona wiosna
26. Musztarda sarepska
27. Szałwia
28. Bluerino
(część kolorów na zamówienie)

Wzornik kolorów

Wzornik kolorów
 
kolorystykakredowka
 
Zdjęcia kolorów są kolorami poglądowymi i mogą się różnić w zależności od ustawień monitora i użytej przeglądarki.

Aplikacja

Zastosowanie
Farba przeznaczona jest do malowania powierzchni chłonnych jak i gładkich (drewno, płyta MDF, metal, plastik, ściany, podłogi, donice gliniane, wiklina). Polecana do stylizacji i malowania mebli.
 
Sposób użycia
Przed użyciem farbę należy dokładnie wymieszać. Zbyt gęstą farbę można rozcieńczyć odrobiną wody lub w trakcie malowania można pędzel moczyć najpierw w wodzie, a następnie w farbie. Malowaną powierzchnię należy dokładnie oczyścić z brudu i kurzu oraz łuszczących się starych powłok. Następnie należy odtłuścić wodą z płynem do mycia naczyń lub denaturatem, jednak dla zwiększenia przyczepności zaleca się zmatowienie starej nawierzchni papierem ściernym. Na pozostawionych błyszczących, starych lakierach lub powlekanych płytach MDF pierwsza warstwa farby może się „ślizgać” podczas malowania i wówczas będzie potrzeba nałożenia nawet 3 warstw farby. Aby zwiększyć przyczepność farby i zmniejszyć ilość warstw można zastosować farbę podkładową Vittorino zwiększającą przyczepność. Farbę nanosić cienką warstwą pędzlem lub wałkiem. Ilość warstw od 1-2, rzadziej 3 warstwy. W większości przypadkach jedna warstwa już wystarczająco dobrze kryje malowaną powierzchnię. Farba wysycha w zależności od temperatury otoczenia od 25 minut do niecałej godziny. Kolejną warstwę można nakładać gdy farba daje uczucie suchości. Po 24 godzinach powierzchnię pomalowaną farbą należy przeszlifować gąbką ścierną, papierem lub wełenką stalową w celu wygładzenia powierzchni oraz uzyskania efektu przetarcia. Bardzo dobre efekty daje przecieranie powierzchni na mokro gąbką kuchenną, jest to metoda o wiele szybsza i bardziej czysta – bezpyłowa. Przy metodzie na mokro przetarcia należy robić bardzo ostrożnie gdyż łatwo można przesadzić i przetarcia wychodzą bardzo mocne. Do zabezpieczenia farby na meblach w pomieszczeniach należy użyć wosku lub wodnego lakieru. Na blatach, stołach i meblach kuchennych (czyli powierzchniach bardziej eksploatowanych) zaleca się zabezpieczanie powierzchni lakierem wodnym. Do malowania szablonów farby nie należy rozcieńczać lecz użyć gotową z pojemnika.

Informacje

Wydajność
Wydajność farby uzależniona jest od powierzchni jaka jest malowana, sposobu malowania i efektu jaki chcemy uzyskać. Im drewno lepiej jest przygotowane do malowania tym bardziej wydajność farby wzrasta. Na dobrze oczyszczonym drewnie można osiągnąć około 15m2 wymalowanej powierzchni. Malując bardzo gęstą, gotową farbą można wymalować około 11m2 powierzchni. Rozcieńczając farbę przed malowaniem można osiągnąć większą wydajność oraz większy komfort malowania. 
 
Opakowania: 0,5kg, 1kg