Wosk pszczeli Fiddes Mellow Wax 5L

Cena: 350,00 zł
Wybierz wariant
Zapytaj o produkt »

O produkcie

Wosk antyczny Fiddes Mellow Wax przeznaczony jest do nanoszenia na zagruntowane wcześniej lub politurowane drewno w celu uzyskania szlachetnej i aksamitnej powłoki. To najwyższej klasy wosk pszczeli w postaci pasty z dodatkiem terpentyny.

Wosk Mellow Wax produkowany jest na bazie tradycyjnych receptur od bez mała stu lat, będąc nieprzerwanie jednym z najbardziej uznanych tego typu produktów wśród renowatorów mebli w Europie, Ameryce Północnej i Azji.

Najwyższej jakości naturalny wosk pszczeli dzięki dodatkowi terpentyny tworzy łatwą do nanoszenia pastę dostępną w pięciu odcieniach. Wosk Mellow Wax służy do konserwacji, ochrony bądź spatynowania dobrej klasy mebli i antyków. Pasta może być nanoszona na wypełnione wcześniej podkładem szelakowym, politurą, glazurą Fiddes lub lakierem drewno, tworząc estetyczną, naturalną powłokę o aksamitnym połysku. Mebel uszlachetniony woskiem uzyskuje przepiękny efekt, podkreślający naturalne piękno wszystkich gatunków drewna.

Na drewno surowe polecamy woski Fiddes Supreme Wax. Wosk Mellow przeznaczony jest do pielęgnacji, zmiany kolorystyki, uzyskania przecierek na drewnie wcześniej zabejcowanym i lakierowanym lub politurowanym. Przy woskowaniu drewna surowego najpierw nanieść podkład szelakowy i dopiero następnie wosk Mellow.

Kolorystyka

Dostępne kolory wosków Mellow Wax:
 • light - bezbarwny
 • english oak - ciemnobrązowy
 • georgian mahogany - brązowy mahoń
 • rich mahogany - czerwony mahoń
 • jacobean - jakobiański, brązowoczarny
Wosk bezbarwny nada powierzchni połysk i aksamitną powłokę, "zmiękczy" również optycznie powierzchnię drewna. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nada woskowanej powierzchni antyczny charakter, więc nie zalecamy go do mebli nowoczesnych. Wosk ten służy również do okresowej pielęgnacji mebli.
Woski barwione zmienią delikatnie barwę powłoki, ale też silnie ją spatynują, szczególnie wosk w kolorze czerwony mahoń oraz brązowoczarny. Ten drugi stosuje się wówczas, gdy zależy nam na silnym postarzeniu powierzchni lakierowanej czy politurowanej. W zasadzie zalecamy go tylko do ciemnych powierzchni lub wówczas, gdy chcemy, aby mebel czy drzwi udawały przedmiot stary. Zalecamy jednak - przy każdym z kolorów - wykonanie najpierw próby w niewidocznym miejscu. Ewentualny nadmiar wosku można usunąć wełną stalową 0000.
 

Wzornik kolorów

mellow23

 mellowwzornik

Wzornik  ten należy traktować jako wskazówkę. Kolor wosku będzie różnił się w zależności od sposobu naniesienia, typu powierzchni woskowanej, naniesionej ilości.

Szczególnie ważne jest to w wypadku koloru brązowoczarnego. Nanoszony na jasne powierzchnie może on być niemal zupełnie czarny, przy powłokach białych czy beżowych da efekt czerni zmieszanej z niebieskim, a na szelaku będzie delikatnie szaroczarny. Najczęściej stosuje się go do "brudzenia" powierzchni lub patynowania - na frezach, brzegach, rzeźbieniach itd.

Aplikacja

Przygotowanie
Produkt przeznaczony jest do użytku na zagruntowanym wcześniej lub uszlachetnionym drewnie. Należy zadbać o to, by powierzchnia przed naniesieniem wosku Mellow Wax była pozbawiona kurzu i zanieczyszczeń.

Aplikacja
Użyć czystą szmatkę bawełnianą, gąbkę lub wełnę stalową. Jeżeli to tylko możliwe, wosk nanosić wzdłuż włókien drewna. Woskować całą powierzchnię w miarę równomiernie, szczególnie w wypadku wosków barwionych. Nadmiar wosku ściągnąć wzdłuż włókien drewna przy użyciu czystej ściereczki bawełnianej lub wełny stalowej. Woskowaną powierzchnię pozostawić na okres ok. 10 minut i następnie dokładnie wypolerować suchą ściereczką lub szczotką do polerowania. Zastosowanie większej ilości warstw pozwala osiągnąć wyższy połysk oraz intensywniejszą kolorystykę.
 

Informacje

 • Aplikacja: szmatka, gąbka, wełna stalowa 0000
 • Czas schnięcia: ok. 10 minut w temperaturze pokojowej
 • Wydajność: 16 m2 z litra (w zależności od naniesionej ilości oraz podłoża)
 • Powłoki: 1 powłoka - dodatkowe powłoki dadzą głębszy kolor/ odcień i uwydatnią połysk
 • Rozcieńczenie: Fiddes White Spirit lub metanol
 • Przeznaczenie: drewniane meble wysokogatunkowe, drzwi, boazerie itp
 • Opakowanie: 400 ml, 5L