Wosk płynny do podłóg Fiddes Liquid Floor Wax 1L

O produkcie

Wosk płynny do podłóg Fiddes Liquid Floor Wax jest bezbarwnym, łatwym w nanoszeniu, szybkoschnącym woskiem, który pozwala na uzyskanie szlachetnej, naturalnej, a jednocześnie lekko błyszczącej powierzchni drewnianej podłogi. Wosk ten nadaje się do nanoszenia zarówno na drewno surowe, jak też na podłogi wcześniej wykończone olejem, olejowoskiem, glazurą Fiddes czy lakierem w celu ich konserwacji oraz poprawienia wyglądu. Przy pielęgnacyjnym nanoszeniu wosku zaleca się dokładne umycie podłogi środkiem Fiddes Floor Surface Cleaner i pozostawienie do wyschnięcia przed aplikacją. Woski płynne do podłóg mają ograniczoną odporność na wodę w związku z czym nie zaleca się ich stosowania w kuchniach oraz łazienkach, gdzie doskonale sprawdzi się olejowosk. Floor Wax często też stosowany jest do pielęgnacji drewnianych mebli.
 

Aplikacja

Przygotowanie
Drewno przed naniesieniem wosku szlifować zawsze wzdłuż włókien. Rozpocząć od papieru o granulacji 120, następnie szlifować papierem o granulacji 180-220. Po wyszlifowaniu dokładnie odkurzyć powierzchnię, by była wolna od kurzu i wszelkich zanieczyszczeń. Szczególną uwagę zwrócić na to, aby pył ze szlifowania nie zalegał w porach drewna (zaleca się dokładne odkurzenie powierzchni). Przy drewnie o otwartych porach typu dąb czy jesion zaleca się przed woskowaniem zastosowanie podkładowej glazury do drewna Fiddes Clear Glaze lub podkładu szelakowego Fiddes Shellac Sealer w celu wypełnienia porów.

Aplikacja
Wosk może wskutek niższych temperatur znajdować się w postaci stałej. Należy go wówczas zostawić na kilka godzin w temperaturze pokojowej bądź opakowanie włożyć do ciepłej wody w celu nadania mu płynnej konsystencji. Przed użyciem dobrze wymieszać. Wosk nanosić czystą, niepozostawiającą kłaczków ściereczką bawełnianą lub padem wzdłuż włókien drewna. Nadmiar naniesionego wosku należy natychmiast zdejmować osobną czystą ściereczką - również pracując wzdłuż włókien drewna. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, gdy wosk nanoszony jest oszczędnie. Na drewno surowe zaleca się nanieść 2-3 warstwy, a na wcześniej wykończone 1-2 powłoki. Po wyschnięciu dobrze wypolerować w celu otrzymania oczekiwanego połysku: ręcznie (szmatka, szczotka do woskowania) lub maszyną polerską.
 
Pielęgnacja
Codzienna pielęgnacja podłóg polega na ich odkurzaniu i myciu wilgotnym (nie mokrym) mopem. Okresowo zaleca się stosowanie środka do podłóg Fiddes Floor Surface Cleaner, a do mebli Wood Surface Cleaner, które odświeżają i delikatnie nabłyszczają powierzchnię. W celu odświeżenia powierzchni można ją umyć, wypolerować lub nanieść produkt ponownie. Przy silnym zabrudzeniu bądź zniszczeniu części powierzchni umyć ją środkiem Fiddes Surface Cleaner, miejsce zniszczone potraktować środkiem Fiddes Floor Reviver lub przeszlifować papierem 150 i nanieść nową warstwę wosku.
 

Informacje

  • Aplikacja: nanosić oszczędnie czystą bawełnianą szmatką lub padem
  • Czas schnięcia: 10 -15 minut w temperaturze pokojowej
  • Wydajność: ok.16 m2 z litra (w zależności od typu podłoża)
  • Ilość powłok: 1
  • Przeznaczenie: podłogi
  • Opakowania: 1l, 2,5l, 5l