Lakier - Glazura olejna do podłóg, parkietu i mebli Fiddes 5L

Cena: 445,00 zł
Wybierz wariant
Zapytaj o produkt »

O produkcie

Glazura bezbarwna Fiddes Clear Glaze jest łatwym w użyciu finiszem na bazie olejów i żywic do podłóg oraz mebli o najwyższej jakości, spełniającym bardzo wysokie standardy w zakresie odporności i estetyki. Do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Produkt oferuje doskonałą rozlewność, a jednocześnie tworzy bogatą w ciała stałe, obfitą powłokę o znacznie wyższych od standardowych lakierów poliuretanowych walorach dekoracyjnych. Stanowi doskonałą alternatywę wobec poliuretanowych lakierów: nie żółknie, podkreśla kolor, usłojenie i fakturę drewna, w czym przypomina efekt olejowania tworząc jednak bogatą powłokę.
Na suchą naniesioną glazurę zaleca się nanieść szmatką wosk Fiddes Supreme Wax lub Fiddes Floor Wax w celu podniesienia walorów estetycznych i zwiększenia ochrony drewna.
Glazura jest doskonałym środkiem do nanoszenia na podłogi oraz powierzchnie robocze mebli, gdzie twardość oraz jakość powłoki są podstawowymi wymogami.

Wersje połysku

Produkt dostępny jest w trzech wersjach:
  • mat
  • półmat - satyna
  • połysk
Glazura w macie i połysku na drewnie dębowym
    
 
Glazura w połysku i satynie na drewnie dębowym

Aplikacja

Nanoszenie
Drewno przed naniesieniem glazury szlifować wzdłuż włókien. Rozpocząć od papieru o granulacji 120, następnie szlifować papierem o granulacji 180-220. Po wyszlifowaniu dokładnie odkurzyć powierzchnię, by była wolna od kurzu i wszelkich zanieczyszczeń. Szczególną uwagę zwrócić na to, aby pył ze szlifowania nie zalegał w porach drewna. Glazurę można nanosić na drewno pobejcowane wcześniej dowolnym typem barwników do drewna firmy Fiddes.

Produkt jest gotowy do naniesienia, może jednak być - w celu ułatwienia aplikacji - rozcieńczony dodatkiem ok. 10-15% benzyny lakierniczej. Produkt może być również nanoszony metodą natryskową, należy jednak wówczas mocniej go rozcieńczyć. Przed naniesieniem na podłogę lub meble dobrze wymieszać zawartość opakowania i sprawdzić efekt i połysk na małej próbce drewna.

Uwaga! Suchą powłokę - dla zwiększenia ochrony i wyeksponowania naturalnego piękna drewna - można wykończyć woskiem do podłóg Liquid Floor Wax lub Fiddes Supreme Wax zgodnie z instrukcjami na wosku.

Informacje

  • Aplikacja: pędzel lub pad
  • Czas schnięcia kolejnych warstw: 4-6 godz. w temperaturze pokojowej w dobrze wentylowanym pomieszczeniu
  • Wydajność: ok.14 m2 z litra ( przy 1 powłoce) w zależności od typu drewna i sposobu
  • Rozcieńczalnik: benzyna ekstrakcyjna
  • Ilość powłok: 2 powłoki na drewnie twardym, maksymalnie 3 na drewnie miękkim lub silnie porowatym; do podłóg stosować 3 powłoki; między powłokami glazurę przeszlifować papierem ściernym o drobnej granulacji
  • Przeznaczenie: podłogi, wysokiej jakości meble, drzwi, panele
  • Opakowanie: 1l, 2,5l, 5l