Środek wypełniający pod wosk Fiddes Barrier Seal 1L (konf.)

O produkcie

Środek Barrier Seal tworzy szybkoschnącą powłokę podkładowo – izolacyjną na bazie szelaku, idealną do zastosowania na tłuste, zanieczyszczone, regenerowane drewno podłogowe przed nałożeniem wosku płynnego do podłóg Fiddes Liquid Floor Wax lub twardego olejowosku Fiddes Hard Wax Oil.
 

Aplikacja

Sposób użycia
Dokładnie oczyścić drewno podłogowe z dotychczasowej powłoki. W wypadku silnego zabrudzenia podłogę należy szlifować. Po wstępnym oczyszczeniu drewno umyć wodą z dodatkiem środka Fiddes Surface Cleaner i pozostawić do wyschnięcia. Produkt bardzo dobrze wymieszać przed użyciem oraz w jego trakcie. Stosować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu używając dobrej jakości pędzla lub szczotki. Nanosić wzdłuż włókien drewna. Fiddes Barier Seal wysycha ok. 15 min. w temp. pokojowej i małej wilgotności. Może być rozcieńczony w razie konieczności dodatkiem 10-15% spirytusu metylowego.
Uwaga! Przy dużej wilgotności oraz w chłodnym pomieszczeniu środek może wymagać wydłużonego czasu schnięcia. Podczas stosowania na gatunkach drewna o dużej zwartości i oleistości stosować maksymalnie jedną powłokę. Produkt zawsze sprawdzić na małej powierzchni przed aplikacją. Wydajność: ok.14 m² z litra w zależności od chłonności podłoża.

Opakowanie: 1l (konfekcja), 5l