Podkład szelakowy ciężki Fiddes Shellac Heavy 1L

O produkcie

Fiddes Shellac Sealer Heavy wyprodukowany został z najwyższej jakości naturalnej żywicy szelakowej, alkoholu oraz naturalnych środków wypełniających. Jest doskonałym środkiem do zabezpieczania nowego lub oczyszczonego drewna przed woskowaniem lub politurowaniem. Zmniejsza chłonność podłoża, podkreśla usłojenie, nie przyciemniając jednak zbyt intensywnie drewna. Pozwala na uzyskanie tradycyjnego wykończenia szelakowego, a jednocześnie blokuje wyciekanie bejcy spod wosku (doskonały do nanoszenia na bejce olejno-naftowe Fiddes). W porównaniu do podstawowego podkładu Fiddes Shellac Sealer wersja Heavy jest nieco twardsza i bogatsza, jednak odrobinę cięższa podczas szlifowania. Doskonale blokuje drewno, w związku z czym stosowana jest często przy pracach snycerskich przed woskowaniem lub politurowaniem.

Do zastosowania wyłącznie wewnątrz pomieszczeń. Należy pamiętać o ograniczonej odporności żywicy szelakowej na wilgoć oraz temperaturę. Środek naniesiony na drewno wygładza je i pozwala na uzyskanie pięknego lśnienia past woskowych naniesionych na jego powierzchnię.

Fiddes oferuje szeroki wybór politur szelakowych opartych na tradycyjnych formulacjach. Produkty z tej grupy nadają się do aplikacji zarówno za pomocą pędzla, jak też tamponu. Wszystkie politury można ponadto aplikować metodą natrysku. Pod politury zaleca się zastosowanie podkładu szelakowego Fiddes Shellac Sealer, który doskonale wypełnia powierzchnię i bardzo łatwo się szlifuje.

Shellac Heavy 1L
 

Aplikacja

Aplikacja
Drewno przed naniesieniem podkładu szelakowego szlifować zawsze wzdłuż włókien. Rozpocząć od papieru o granulacji 120, następnie szlifować papierem o granulacji 180-220. Po wyszlifowaniu dokładnie odkurzyć powierzchnię, by była wolna od kurzu i wszelkich zanieczyszczeń. Szczególną uwagę zwrócić na to, aby pył ze szlifowania nie zalegał w porach drewna (zaleca się delikatne szczotkowanie). Podkład nanosić na drewno dobrym jakościowo pędzlem lub tamponem.

Informacje

  • Aplikacja: pędzel, tampon
  • Czas schnięcia: 20-30 min w temperaturze pokojowej
  • Wydajność: ok. 8-14 m² z litra (w zależności od typu drewna oraz ilości warstw)
  • Rozcieńczalnik: spirytus
  • Ilość powłok: maksymalnie 2 na drewnie twardym; na drewnie miękkim do 3 warstw
  • Przeznaczenie: wysokiej jakości meble
  • Opakowania: 1l, 5l