PROMOCJA! Olej do drewna na zewnątrz Fiddes Exterior Oil 3L

 

O produkcie

Fiddes Exterior Oil jest wysokiej jakości mieszanką naturalnych olejów oraz żywic dającą transparentną satynową (lekko błyszczącą) powłokę cechującą się wyjątkową twardością oraz odpornością. Przeznaczony jest do stolarki zewnętrznej (drzwi,okna), mebli ogrodowych oraz wyrobów z drewna eksponowanych na zewnątrz jak ogrodzenia czy patio. Produktu nie zaleca się do tarasów.
Olej ten tworzy czystą, odporną na wodę oraz warunki atmosferyczne powłokę, która nie łuszczy się oraz nie odpryskuje. Produkt zawiera filtry UV, zgodny jest z wymogami przepisów o ograniczeniu LZO (VOC). Drewno pokryte olejem Exterior Oil zachowuje swe naturalne piękno, a jednocześnie pozwala na łatwą konserwację czy renowację. Bardzo duża wydajność produktu (ok. 20-24m2 z litra przy jednej powłoce) oraz estetyka uzyskanej powierzchni przy wspomnianej prostej konserwacji to główne zalety tego oleju. Produkt dostępny jest w wersji bezbarwnej.
exterior 3L prom
 

Aplikacja

Przygotowanie powierzchni
Zadbać o to, by powierzchnia przed olejowaniem była czysta, sucha oraz wolna od pozostałości poprzedniej powierzchni. W wypadku konserwacji drewna wcześniej eksponowanego na zewnątrz usunąć brud, mech, narośla. Drewno szlifować papierem ściernym lub dyskiem ściernym o granulacji 120, dbając o usunięcie wszelkich zanieczyszczeń oraz pyłu drzewnego.
Aplikacja
Przed naniesieniem przetestować produkt na niewielkiej powierzchni. Podczas aplikacji drewno powinno mieć wilgotność poniżej 12%. Jeżeli drewno nie było wcześniej impregnowane ciśnieniowo, zastosować należy najpierw impregnat chroniący przed grzybem oraz sinizną. Stosować można impregnaty bezbarwne lub w kolorze. Następnie nanieść co najmniej 3 powłoki oleju w odstępie 4-6 godzin w ciepłych i suchych warunkach. Niższe temperatury oraz wilgotność powietrza mogą wydłużyć czas schnięcia powłoki. Olej zewnętrzny Fiddes Exterior Oil przeznaczony jest do bezpośredniego nanoszenia na drewno i nie należy go rozcieńczać.
Pierwsze naniesienie: produkt dobrze wymieszać przed oraz w trakcie nanoszenia. Nanosić równomiernie, wzdłuż usłojenia, używając dobrej jakości szczotki bądź pędzla. Drewno pozostawić w dobrze wentylowanym pomieszczeniu na czas 4-6 godz. lub optymalnie przez noc. Następnie delikatnie wyszlifować papierem ściernym o granulacji 320.
Kolejne naniesienia: nanosić jak pierwszą powłokę, dbając o dobrą wentylację pomieszczenia. Pozostawić na 4-6 godz. lub ponownie na noc. W ten sam sposób nanieść trzecią powłokę. Raz w roku należy zastosować dodatkową warstwę produktu.
 

Informacje

  • Zastosowanie: powierzchnie drewniane na zewnątrz pomieszczeń
  • Zawsze wykonać próbę na małym fragmencie przed olejowaniem
  • Olejowanie w warunkach większej wilgotności i chłodu może powodować wydłużony czas schnięcia
  • Nie nanosić zbyt dużych ilości, zadbać o zdjęcie z drewna nadmiaru produktu
  • Przy renowacji drewna pokrytego olejem Fiddes Exterior Oil powierzchnię delikatnie wyszlifować papierem o granulacji 150 i ponownie nanieść produkt
  • Zadbać o pełne pokrycie drewna produktem
  • Przy pojedynczej aplikacji wydajność produktu to ok. 20-24m2 z litra, w zależności od typu podłoża
  • Dla ochrony drewna przed sinizną i grzybem nanieść przed olejowaniem impregnaty z fungicydami i/lub biocydami
  • Opakowania: 1l, 2,5l