Olej do drewna na zewnątrz Fiddes Exterior Oil 2,5L

O produkcie

Fiddes Exterior Oil jest wysokiej jakości mieszanką naturalnych olejów oraz żywic dającą transparentną satynową (lekko błyszczącą) powłokę cechującą się wyjątkową twardością oraz odpornością. Przeznaczony jest do stolarki zewnętrznej (drzwi,okna) oraz wszelkich innych wyrobów z drewna eksponowanych na zewnątrz jak ogrodzenia, pergole, patio.
Olej ten tworzy czystą, odporną na wodę oraz warunki atmosferyczne powłokę, która nie łuszczy się oraz nie odpryskuje. Produkt zawiera filtry UV, zgodny jest z wymogami przepisów o ograniczeniu LZO (VOC). Drewno pokryte olejem Exterior zachowuje swe naturalne piękno, a jednocześnie pozwala na niezwykle łatwą konserwację czy renowację. Bardzo duża wydajność produktu (ok. 20-24m2 z litra przy jednej powłoce) oraz estetyka uzyskanej powierzchni przy wspomnianej prostej konserwacji to zalety stawiające olej zewnętrzny w bezpośredniej konkurencji względem lakierów zewnętrznych i lazur, których konserwacja jest znacznie bardziej uciążliwa, efekt końcowy mniej naturalny, a żywotność powłoki zdecydowanie krótsza.
Produkt dostępny jest w wersji bezbarwnej.
 

Aplikacja

Przygotowanie powierzchni
Zadbać o to, by powierzchnia przed olejowaniem była czysta, sucha oraz wolna od pozostałości poprzedniej powierzchni. W wypadku konserwacji drewna wcześniej eksponowanego na zewnątrz usunąć brud, mech, narośla. Drewno szlifować papierem ściernym lub dyskiem ściernym o granulacji 120, dbając o usunięcie wszelkich zanieczyszczeń oraz pyłu drzewnego. Przy szlifowaniu dyskiem ściernym wziąć pod uwagę fakt, że drewno nie będzie wyglądąć równie dobrze jak przy szlifowaniu wzdłuż usłojenia.
Aplikacja
Przed naniesieniem przetestować produkt na niewielkiej powierzchni. Podczas aplikacji drewno powinno mieć wilgotność poniżej 12%. Przed olejowaniem drewno zabezpieczyć dodatkowo impregnatem chroniącym przed grzybem oraz sinizną. Stosować można impregnaty bezbarwne lub w kolorze. Następnie nanieść co najmniej 3 powłoki oleju. Olej zewnętrzny Fiddes Exterior Oil przeznaczony jest do bezpośredniego nanoszenia na drewno i nie należy go rozcieńczać.
Pierwsze naniesienie: produkt dobrze wymieszać przed oraz w trakcie nanoszenia. Nanosić oszczędnie używając dobrej jakości szczotki bądź pędzla z syntetycznego włosia. Olej nanosić równomiernie, wzdłuż usłojenia. Nadmiar produktu usuwać czystą szmatką, dbając o to, by cała powierzchnia została pokryta. Drewno pozostawić w dobrze wentylowanym pomieszczeniu na czas 4-6 godz. lub optymalnie przez noc. Następnie delikatnie wyszlifować papierem ściernym o granulacji 320.
Kolejne naniesienia: nanosić jak pierwszą powłokę, dbając o dobrą wentylację pomieszczenia. Pozostawić na 4-6 godz. lub ponownie na noc. W ten sam sposób nanieść trzecią powłokę.
 

Informacje

  • Zastosowanie: powierzchnie drewniane na zewnątrz pomieszczeń
  • Zawsze wykonać próbę na małym fragmencie przed olejowaniem
  • Olejowanie w warunkach większej wilgotności i chłodu może powodować wydłużony czas schnięcia
  • Nie nanosić zbyt dużych ilości, zadbać o zdjęcie z drewna nadmiaru produktu
  • Przy renowacji drewna pokrytego olejem Fiddes Exterior Oil powierzchnię delikatnie wyszlifować papierem o granulacji 150 i ponownie nanieść produkt
  • Zadbać o pełne pokrycie drewna produktem
  • Przy pojedynczej aplikacji wydajność produktu to ok. 20-24m2 z litra, w zależności od typu podłoża
  • Dla ochrony drewna przed sinizną i grzybem nanieść przed olejowaniem impregnaty z fungicydami i/lub biocydami
  • Opakowania: 1l, 2,5l