Blog

W jaki sposób odświeżyć blaty meblowe?

Nie jest niczym zaskakującym, że powierzchnie mebli zużywają się wraz z upływem czasu. Wpływa na to mnóstwo czynników zewnętrznych, takich jak na przykład uszkodzenia mechaniczne czy wzmożona eksploatacja. Dotyczy to przede wszystkim blatów roboczych oraz powierzchni stołów. W przypadku mebli drewnianych nie zawsze jednak konieczna okaże się ich wymiana, a dzięki odpowiedniej konserwacji mogą one jednak cieszyć nas długie lata. Niekiedy wystarczy odrobina wolnego czasu, dobry produkt, a mebel zyska drugie życie i nadal będzie mógł cieszyć swoim pięknem. Czy wiesz, jak to zrobić?

Jak odnowić drewniane blaty?

Na wstępie należy zaznaczyć, że metod na efektowną renowację blatu jest co najmniej kilka. Wybór odpowiedniej z nich powinien być uzależniony od tego, jaki efekt końcowy chcesz uzyskać. Każdy środek oferuje bowiem nieco inne wykończenie, dlatego warto wcześniej zapoznać się z najpopularniejszymi sposobami na odświeżanie drewnianych blatów meblowych.

Obecnie miłośnicy renowacji bardzo chętnie sięgają po wysokiej klasy oleje do drewna oraz olejowoski, którymi można zabezpieczać rónież drewniane blaty. Warto podkreślić, że występują one zarówno w wersji bezbarwnej, jak i w dużej gamie kolorystycznej, dlatego z pewnością znajdziesz odcień współgrający z Twoim meblem. Produkty te dają - poza doskonałą odpornością - charakterystyczne wykończenie, i w przypadku produktów bezbarwnych delikatnie ocieplają rysunek i kolor drewna, a w przypadku produktów barwionych nadają mu wybrany transparentny kolor.

Klasyczną metodą odświeżenia blatu jest również pokrycie jego powierzchni bejcą w dowolnym kolorze. W ten sposób możesz zarówno przysłonić drobne mankamenty drewna, jak i zupełnie odmienić jego odcień. Co istotne, zależnie od rodzaju bejcy, może ona oferować rozmaite efekty. Niektóre podkreślają usłojenie drewna, inne zaś maskują je i tworzą gładką, pozbawioną porowatości powierzchnię. Pamiętaj o zabezpieczeniu bejcowanej powierzchni produktem nawierzchniowym np. olejem, ponieważ bejce nie zabezpieczają drewna, tylko nadają mu kolor.

Jeżeli poszukujesz najwyższej jakości produktów do renowacji drewnianych mebli, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy w sprzedaży jedynie preparaty od sprawdzonych i zaufanych producentów, dzięki czemu wykonane przez Ciebie odświeżenie okaże się trwałe i estetyczne. U nas znajdziesz także wszelkie niezbędne akcesoria. W razie pytań lub wątpliwości służymy pomocą.