Blog

Czym charakteryzują się olejowoski?

Środków do uszlachetniania drewna jest bardzo dużo. Każdy z nich oferuje inny efekt końcowy, a także w inny sposób oddziałuje na drewno. Warto więc wcześniej zapoznać się z podstawowymi cechami każdego z nich. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę popularnych obecnie olejowosków. Sprawdź, czy jest to produkt, który spełni Twoje oczekiwania.

Czym jest i jak wpływa na drewno olejowosk?

Jak sama nazwa wskazuje, olejowosk jest innowacyjną hybrydą oleju i wosku. Od kilku lat jest jednym z najchętniej wybieranych produktów tego rodzaju. Najprościej mówiąc, łączy on w sobie najlepsze cechy obu wspomnianych środków. Wyróżnia go przede wszystkim wszechstronność zastosowania na powierzchniach drewnianych wewnątrz pomieszczeń, bowiem może być z powodzeniem aplikowany na takie powierzchnie jak podłogi, meble, panele, drzwi, boazerie, belki, blaty, schody i wiele więcej. Warto podkreślić, że jest także przystępny w aplikacji.

Olejowosk do drewna posiada specyficzną formulację, która zapewnia ochronę drewna zbliżoną do współczesnych lakierów. Ponadto subtelnie podkreśla rysunek słojów, a także pozostawia naturalny wygląd. Produkt ten posiada również właściwości antystatyczne, co oznacza, że przyciąga do siebie zdecydowanie mniej kurzu. Pokryta nim powierzchnia jest odporna na zarysowania, a w razie miejscowych uszkodzeń nie ma konieczności wykonywania cyklinowania. Wystarczy, że naprawisz powstałe uszkodzenie nakładając miejscowo olejowosk, czego nie da się zrobić przy powłokach lakierowanych.

Co istotne, olejowoski bezbarwne występują w różnych stopniach połysku, tj. głębokim macie, macie, satynie oraz półpołysku. Dzięki temu idealnie dopasujesz charakter uszlachetnienia do pozostałych mebli i całego wystroju. Warto podkreślić, że możesz zdecydować się na zakup olejowosku bezbarwnego lub w kolorze. Na naszej stronie dostępnych jest kilkanaście odcieni tego produktu, dlatego zapraszamy do zapoznania się z ofertą. W sprzedaży posiadamy jedynie najwyższej jakości środki do drewna. W razie pytań lub wątpliwości nasi pracownicy służą pomocą.