Blog

Jak stosować woski do drewna?

Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne przeprowadzenie uszlachetniania drewna, pamiętaj, aby wykonać to zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami. Niepoprawna realizacja całego procesu może przynieść bowiem efekt odwrotny od zamierzonego, a tym samym może zupełnie nie spełnić Twoich oczekiwań. Dziś opowiemy Ci, w jaki sposób stosować woski do drewna, aby uzyskać piękny i długotrwały efekt.

W jaki sposób aplikować wosk na drewno?

Na samym początku warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Do woskowania nie są potrzebne żadne wyszukane akcesoria, dlatego wystarczą bawełniane szmatki lub alternatywnie pędzel. Przyda Ci się także szczotka o miękkim, stosunkowo delikatnym włosiu. Zanim jednak przystąpisz do nanoszenia preparatu, musisz najpierw odpowiednio przygotować powierzchnię. Surowe drewno wyszlifuj dokładnie papierem ściernym. Powierzchnie wcześniej uszlachetniane woskiem, olejem lub bejcą można woskować od razu.

Woski do drewna dostępne są w różnych wersjach. Płynne możesz nakładać bezpośrednio na powierzchnię. Produkty w formie pasty - aby nieco ułatwić sobie pracę - można wcześniej delikatnie podgrzać w łaźni wodnej, zwłaszcza gdy pracujemy w zimnym pomieszceniu. Środek nakładaj niewielkimi ilościami i wcieraj bawełnianą szmatką. Gdy już zakończysz aplikowanie produktu, przetrzyj cały wyrób wzdłuż słojów. Pozostaw do wyschnięcia na czas wskazany przez producenta. Pamiętaj, że większość wosków należy nakładać ponownie. Na sam koniec wypoleruj drewno wspomnianą wcześniej szczotką.

W tym miejscu trzeba wyraźnie podkreślić, że jest to jedynie ogólnie przyjęta instrukcja. Pamiętaj jednak, że w pierwszej kolejności należy zapoznać się z zaleceniami producenta. Znajdziesz je na opakowaniu wybranego wosku.

Gdzie kupić wosk do drewna?

Woski do drewna znajdziesz na naszej stronie. Oferujemy jedynie najwyższej jakości produkty od sprawdzonych i cenionych producentów. Szeroka oferta pozwoli Ci swobodnie wybrać taki wosk, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości pozostajemy do Twojej dyspozycji.