Blog

Jakie zadanie pełnią farby kredowe w stylizacji mebli?

Do stylizacji mebli konieczne jest wykorzystanie odpowiednich preparatów. Na rynku dostępnych ich jest tak wiele, że czasami trudno podjąć sprawną decyzję. Dzisiaj opowiemy Ci o produkcie, który od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród miłośników upiększania drewna. Czy wiesz, jak wykorzystać potencjał farby kredowej i za co jest tak lubiana?

W jaki sposób można wykorzystać farby kredowe?

Nie sposób nie zauważyć, że farba kredowa najczęściej stosowana jest do renowacji starych mebli. Cenią ją sobie w szczególności miłośnicy DIY, ponieważ produkt ten daje wiele możliwości. Może być on bowiem aplikowany nie tylko na drewno, ale także inne powierzchnie, takie jak metal, szkło, wyroby drewnopodobne, laminat, skórę czy plastik. Drewniane powierzchnie najlepiej jednak zabezpieczyć wysokiej jakości preparatem po ukończeniu malowania. Może to być przykładowo wosk do mebli.

Na naszej stronie znajdziesz wysokiej jakości farby kredowe w szerokiej gamie kolorystycznej. Spełniają one wszelkie europejskie normy, dlatego są w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Posiadamy również różnego rodzaju woski, dzięki którym skutecznie zabezpieczysz wykonaną pracę. W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Jakie są kluczowe zalety farby kredowej?

Ogromną zaletą farby kredowej jest możliwość jej wszechstronnego wykorzystania. Jak już zostało wspomniane, ten niepozorny produkt wykorzystasz bowiem nie tylko do malowania starych mebli, ale także innych powierzchni. Donice, podłogi, domowe ozdoby… Lista może być naprawdę długa. Dzięki temu możesz stworzyć piękną, spójną kompozycję w jednym odcieniu.

Farba kredowa jest zarazem bardzo przystępna w aplikacji. Wystarczy wałek lub pędzel, aby przystąpić do pracy. Co do zasady, nie jest konieczne szlifowanie starej warstwy uszlachetnienia. Wyjątkiem jest sytuacja, w której doszło do jej uszkodzenia. Wówczas warto wyszlifować powierzchnię, aby uniknąć plam i odprysków.