Blog

Kiedy warto postawić na podłogę olejowaną?

Nie ulega wątpliwości, że metoda uszlachetniania parkietu powinna być dostosowana do specyfiki danego pomieszczenia. Pod uwagę należy wziąć wiele istotnych czynników, aby dokonane upiększenie okazało się jak najbardziej efektywne i długotrwałe. Czy wiesz, kiedy warto postawić na podłogę olejowaną?

W jakich przypadkach najlepiej sprawdzi się parkiet olejowany?

Stosowanie olejów do drewna to jedna z najstarszych metod uszlachetniania, która cieszy się niemałą popularnością po dziś dzień. Nic dziwnego, ponieważ nowoczesne oleje są w stanie skutecznie chronić podłogę przed różnego rodzaju uszkodzeniami, w tym mechanicznymi. Z tego powodu sprawdzą się one niemal w każdym pomieszczeniu.

Warto jednak zaznaczyć, że olejowany parkiet czy deska podłogowa wymaga nieco więcej uwagi niż lakierowana. Zaleca się w jej wypadku stosowanie specjalnych środków do mycia, a także wykonywanie okresowych renowacji. Trzeba jednak pamiętać, że podłogi olejowane w każdym momencie można odnawiać czy regenerować bez konieczności cyklinowania całej powierzchni. Nowoczesne oleje, wzbogacane dodatkami specjalnych wosków oraz żywic, sprawdzą się zarówno w domach i prywatnych mieszkaniach, jak również w budynkach użyteczności publicznej.

Olejowanie cenione jest głównie za to, że świetnie podkreśla naturalne piękno drewna, wydobywa jego kolorystykę oraz podkreśla usłojenie. Pozwala też, w wypadku olejów czy olejowosków barwionych, zmienić kolorystykę drewna i dostosować je do potrzeb danego pomieszczenia. Trzeba też stwierdzić, że jest to przede wszystkim metoda przeznaczona dla miłośników naturalnych surowców, którzy chcą podkreślić ich wykorzystanie w aranżacji wnętrza.

Wybierając metodę uszlachetniania drewna, pod uwagę należy wziąć także jego rodzaj. Olej czy olejowosk najczęściej stosowany jest do dębu, jesionu oraz gatunków egzotycznych. Pięknie jednak wyglądać będzie też na gatunkach iglastych.

Jeżeli chcesz wykonać olejowanie podłogi, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Na naszej stronie znajdziesz wysokiej jakości preparaty, które zapewnią trwałość oraz najwyższą estetykę uszlachetnienia.